Funkcjonalności ŠKODA Connect gwarantują

zaplanowanie najdogodniejszej trasy

 

Dzięki funkcjonalnościom ŠKODA Connect można z wyprzedzeniem zaplanować podróż, z łatwością importować ją do systemu nawigacyjnego i pobierać aktualizacje na temat sytuacji na drodze w trakcie jazdy. Stałe połączenie z internetem umożliwia wyświetlanie bieżących informacji na temat zmian pogodowych czy wolnych miejsc parkingowych. Samochód zaopatrzony w tak innowacyjne funkcjonalności zapewnia kierowcy poczucie komfortu zarówno w trakcie dalekich podróży, jak i codziennie pokonywanych tras.

Planowanie bezpiecznej podróży

Dostępne w samochodach marki ŠKODA, wyposażonych w system nawigacji satelitarnej, usługi Infotainment Online dzięki połączeniu z internetem, oferują aktualne informacje pomagające zaplanować podróż.

Po zalogowaniu na portalu ŠKODA Connect Portal możliwe jest opracowanie przyszłej trasy, a następnie importowanie jej do aplikacji samochodowej. Aby to zrobić, należy wybrać na stronie internetowej opcję Import celów online, a następnie zaplanować podróż obejmującą wybrane miejsca. Mogą one również zostać przekazane bezpośrednio do systemu Infotainment i zachowane na przyszłość – wystarczy wybrać ŠKODA Connect w MENU dostępnym na ekranie urządzenia Infotainment, pobrać i zaimportować trasę lub wykonać tę samą czynność z poziomu systemu nawigacji. Dzięki temu kierowcy są w stanie zaplanować podróż wcześniej, z dowolnego miejsca oraz szybko i wygodnie zaimportować ją do systemu nawigacyjnego.

Funkcje map online i komunikatów drogowych online na bieżąco aktualizują dane wyświetlane przez system nawigacji satelitarnej, dodając informacje na temat korków i remontów, a następnie proponując kierowcy wybór najkorzystniejszej trasy dostosowanej do warunków na drodze. Wiedząc o opóźnieniach oraz stale monitorując czas podróży, pasażerowie mogą z wyprzedzeniem powiadomić oczekujące na nich osoby o zmianie godziny dotarcia na miejsce.

Usługa Infotainment Online w samochodach ŠKODA, oprócz wskazówek dotyczących dojazdu oraz aktualnych map w widoku klasycznym i satelitarnym, oferuje także podpowiedzi dotyczące ilości wolnych miejsc na pobliskich parkingach. Wystarczy wybrać w systemie ŠKODA Connect odpowiednią opcję, która wyświetli listę wolnych miejsc parkingowych w okolicy. Natomiast lokalizator stacji paliw wyszukuje najbliżej położone stacje, a po wybraniu konkretnej, informuje o jej marce, lokalizacji i cenach paliwa. Dzięki temu kierowca zachowuje koncentrację w trakcie jazdy, oszczędza czas i zapobiega ewentualnym wypadkom wynikającym z poszukiwania odpowiednich miejsc i informacji na ich temat. Za pośrednictwem systemu łatwo sprawdzić także obecną i prognozowaną pogodę dla wybranego miejsca, a meteoradar przenosi do dokładnych danych dotyczących pomiaru opadów.

Dzięki usłudze Infotainment Online dalekie podróże w nieznane nie będą się więcej kojarzyć ze stresującymi sytuacjami, nerwowym przeglądaniem smartfona w celu znalezienia najszybszej trasy czy miejsc parkingowych. Teraz wszystkie obowiązki organizacyjne kierowcy, które przeważnie przejmował pasażer, są rozwiązywane za pomocą inteligentnych funkcjonalności ŠKODY.

 

Infotainment Online

ŠKODA Connect – Wiadomości

ŠKODA Connect – Miejsca parkingowe

ŠKODA Connect – Import celów online

ŠKODA Connect – Stacje benzynowe

ŠKODA Connect – Aktualizacja map online

Pogoda

ŠKODA Connect – Komunikaty drogowe online

ŠKODA Connect – Import tras online

ŠKODA Connect – Moje POI

ŠKODA Connect – Wyszukiwanie POI Online – głosowe

Google Earth

Gracenote

Care Connect

ŠKODA Connect – Miejsce parkowania

ŠKODA Connect – Powiadomienie o opuszczeniu obszaru

ŠKODA Connect – Dane jazdy

ŠKODA Connect – Status samochodu

Powiadomienie o przekroczeniu prędkości

ŠKODA Connect – Klakson i światła awaryjne

Ogrzewanie postojowe online

ŠKODA Connect – Układ alarmowy Online

ŠKODA Connect – Automatyczne zgłaszanie wypadku

ŠKODA Connect – Planowanie terminów przeglądów

ŠKODA Connect – Info Call

ŠKODA Connect – Zawiadomienie o awarii

ŠKODA Connect – Raport o stanie samochodu

Połączenia alarmowe